54571_021

آب اکسیژنه

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

آب اکسیژنه | نگین تجارت پیام

 

 

 

 

Hydrogen peroxide
 cas number: 7722-84-1

فرمول شیمیایی آب اکسیژنه: H2O2

 

نقطه جوش آب اکسیژنه: 150.2 درجه سانتی گراد.

 

نقطه دوب آب اکسیژنه: 0.43- درجه سانتی گراد.

 

اسامی مترادف با آب اکسیژنه: هیدروژن پراکسید و پراکسید هیدروژن.

 

 

 شکل ظاهری آب اکسیژنه: مایع بی رنگ و بعضی مواقع آبی کم رنگ میشود.

 

آب‌ اکسیژنه یک اکسنده متداول است و به عنوان سفید کننده استفاده می‌شود. هیدروژن پراکسید ساده‌ترین پراکسید است. در گذشته اب اکسیژنه به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده در پانسمان زخمهای عفونی استفاده می‌شد ولی امروزه به دلیل آسیبی که به بافتهای مجاور وارد می‌کند دیگر در پانسمان استفاده نمی‌شود و فقط گاه برای ضدعفونی لوازم یا سطوح استفاده می‌شود. اب اکسیژنه برای حذف مواد آلی و معدنی که موجب فاسد شدن آب استخر می‌شوند بکار می‌رود.

 

آب اکسیژنه بطور وسیعی در صنایع مختلف جهت گند زدائی و یا رنگ بری استفاده میشود.

 

آب اکسیژنه در دو مدل موجود است :

 آب اکسیژنه خوراکی ( که اغلب در کارخانجاتی که محصولات تتراپک تولید میکنند،مورد استفاده است )

 

 آب اکسیژنه صنعتی (که جهت رنگ بری و ضد عفونی کردن در صنایع مختلف کاربرد دارد)

 

کاربردهای آب اکسیژنه

 

شستشوی جراحات

از آب اکسیژنه می توان برای شستشو و ضوعفونی جراحات سطحی استفاده نمود. در این صورت فرمول توصیه شده باید حداکثر 5% باشد.

 

سفید کردن لباس ها

آب اکسیژنه می تواند جایگزین سفید کننده های شیمیایی باشد. برای سفید کردن لباس ها کافی است یک فنجان آب اکسیژنه را در ظرف آب ریخته و لباس ها را در آن خیس کنید. این ماده برای از بین بردن لکه خون بسیارمؤثر و فوری است.

 

درمان قارچ های پا

برای درمان مشکلات قارچی مکرر پاها و انگشتان توصیه می شود از محلولی به نسبت نصف آب اکسیژنه و نصف آب استفاده گردد. شب ها چند دقیقه ای پاها را در این محلول خیس کرده و سپس کاملا خشک کنید.

 

شستوی دهان و لثه ها

استفاده از آب اکسیژنه به عنوان محلول شستشوی دهان و دندان ها بسیار مؤثر و مقرون به صرفه است. البته باید مراقب بود که بلعیده نشود زیرا ممکن است تحریکات داخلی ایجاد کند. علاوه بر خواص پاک کنندگی و ضدعفونی کنندگی دهان، آب اکسیژنه می تواند به درمان مؤثر التهابات لثه و عفونت های گلو نیز کمک کند. برای رفع التهابات توصیه می شود از حالت خالص آن استفاده کرد اما در صورت غرغره کردن باید با نصف مقدار آب مخلوط شده و چند ثانیه بیشتر طول نکشد.

 

سفید کردن دندان ها

اگر از آب اکسیژنه به عنوان محلول شستشوی دهان مرتب استفاده کنید متوجه خواهید شد که به مرور زمان دندان های شما سفیدتر از قبل شده است.

 

بهبود لکه های پوستی

اب اکسیژنه برای از بین بردن لکه های پوستی عالی است. برای مشاهده تاثیر آن باید به طور مرتب طی دو هفته استفاده شود. توصیه می شود به کمک پنبه آغشته به آن روی لکه های پوستی البته به جز اطراف کشیده شود زیرا ممکن است تحریکاتی در پی داشته باشد.

 

نظافت منزل

50 میلی لیتر آب اکسیژنه 3% را در مایع ظرفشویی معمول بریزید و تاثیر فوق العاده آن در تمیزی ظرف ها را ببینید.  برای تمیز کردن تخته گوشت و از بین بردن باکتری های آن مخلوطی از آب اکسیژنه 3% را با مقدار مساوی سرکه تهیه نمایید. همچنین برای نظافت و ضدعفونی کردن حمام و سرویس بهداشتی این نوع آب اکسیژنه را با مقدار مساوی آب مخلوط کرده و استفاده نمایید.

 

درخشندگی موها

بسیاری از محصولات مراقبت از موها حاوی آب اکسیژنه هستند.درخشندگی موها به تدریج دیده می شود. مقدار بیش از حد استفاده نکنید زیرا ممکن است تاثیر نه چندان مطلوبی داشته باشد.

 

فروش آب اکسیژنهآب کسیژنه در بشکه 65 کیلوگرمی به فروش میرسد.

 

آنالیز آب اکسیژنه

برای مشاهده آنالیر روی آنالیز آب اکسژينه کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :