54571_021

اسید آسکوربیک

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

آسکوربیک اسید | نگین تجارت پیام

 

 

 

 

Ascorbic acid

CAS Number: 50-81-7

 

فرمول شیمیایی آسکوربیک اسید: C6H8O6

 

نقطه‌جوش: 190 تا 192 درجه سانتی‌گراد

 

چگالی: 1.65 g/cm3

 

شکل ظاهری: پودر سفید مایل به زرد، محلول در آب و غیر سمی.

 

نام‌های مترادف با آسکوربیک اسید: ویتامین ث.

 

 

مزایای مصرف ویتامین ث

 

 

آسکوربیک اسید یک نوع ریزمغذی مهم در زندگی پستانداران (ازجمله انسان، میمون‌ها، خفاش‌ها و ... ) بعضی از پرنده‌ها و ماهی‌ها می‌باشد که بدن خود این جانداران آسکوربیک اسید را تولید نمی‌کند.

 

اسید آسکوربیک جزو مهم‌ترین اکسیدان ها و یک ویتامین محلول در آب می‌باشد که در میوه پرتقال یافت می‌شود و در برابر حرارت و مواد قلیایی از دست می‌رود . مصرف ویتامین ث ایمنی بدن را افزایش می‌دهد. ویتامین ث حاوی استرهای حلقوی می‌باشد و در محیط‌های آبی آبکافت می‌شود و اسید ایجاد می‌شود، به همین دلیل اسید آسکوربیک نام دارد.

 

به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی که دارد وقتی در جریان خون قرار می‌گیرد اثر شیمیایی موادی که به بدن آسیب می‌رساند ر ا از بین می‌برد.

 

اسید آسکوربیک از پوست بدن در برابر نور فرابنفش محافظت می‌کند و همچنین باعث جذب بهتر آهن می‌شود ، باعث افزایش استحکام دندان و لثه می‌شود. مصرف این ماده باعث پیش‌گیری از افزایش کلسترول و لخته شدن خون می‌شود، بافت بدن را قوی‌تر می‌کند.مصرف این ماده در زمان سرماخوردگی دوره بیماری و عوارض ناشی از آن را کاهش می‌دهد.

 

ازنظر بعضی از متخصصان، ویتامین ث  مغز را از فشار اکسیدی که منجر به سکته می‌شود  محافظت می‌کند و درنتیجه باعث کاهش بروز سکته مغزی  و مصرف آن توسط افراد سرطانی باعث کند شدن و یا حتی متوقف شدن رشد سرطان می‌شود بدین گونه که این ویتامین با استفاده از اکسیدکننده‌ها مانع از اکسید شدن سلول‌های چرب غشاء سلولی می‌شود.

 

 

مضرات عدم مصرف کافی ویتامین ث

 

 

کمبود ویتامین ث در بدن باعث تصلب شریان و خشکی و سفتی رگ‌ها  و درنتیجه درد قلب به‌خصوص در افراد مبتلابه بیماری قلبی می‌شود.

 

روزانه 60 میلی‌گرم ویتامین ث موردنیاز هر فرد می‌باشد و مصرف کمتر از آن باعث خون‌ریزی لثه، خشکی پوست و .... می‌شود.

 

وجود چربی در غذا باعث از بین رفتن خاصیت ضد سرطانی ویتامین ث می‌شوند و نمی‌تواند با عوامل سرطان‌زا مبارزه کند. ویتامین ث رادیکال آزاد در مواد غذایی حاوی نیتریت مانند سوسیس، کالباس، کنسروها و ...  را از بین می‌برد.

 

 

چه کسانی بیشتر در معرض کمبود ویتامین ث هستند؟

 

 

افراد مبتلابه سوءتغذیه، بیمارانی که بیماری روده کوچک، افرادی که در کودک از شیر یا گاو یا تغلیظ شده استفاده می‌کردند،زنان باردار و شیرده، بیماران تحت دیالیز، بیماران مبتلابه تیروتوکسیکوز ،سیگاری‌ها، افراد مبتلابه اختلالات انباشت آهن در بدن.

 

در بدن بیشتر جانداران ویتامین ث تولید می‌شود ولی انسان باید این ویتامین را از طریق مواد مصرفی چه به‌صورت طبیعی ( گیاهی) یا مصنوعی مانند قرص‌ها جذب کند،

توت‌فرنگی، کلم بروکلی، گریپ‌فروت، سیب‌زمینی، گا کلم ، کلم، اسفناج ، انبه، لیمو، کیوی، جگر ، شیر مادر، سبز جعفری و .... بیشترین مقدار ویتامین ث را دارند.

 

 

مصرف بیش از اندازه ویتامین ث

 

 

در صورت مصرف از بیش اندازه از این ویتامین مبتلابه تکرر ادرار، سنگ کلیه ، اسهال و اگر مصرف قرص آن از حدی بیشتر شود باعث اختلالات گوارشی، خطر ابتلا به سنگ اگزالات در مجاری ادراری و اعتیاد بدن به این دارو می‌شود.

 

 

فروش اسید آسکوربیک

 

 

اسید آسکوربیک در کیسه های 25 کیلو گرمی در نگین تجارت پیام به فروش میرسد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :