54571_021

اسید استئاریک

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

اسید استئاریک | نگین تجارت پیام

 
Stearic acid

فرمول شیمیایی اسید استئاریک: C18H36O2

 

اسید استئاریک یک اسید چرب اشباع شده IUPACC می‌باشد.

 

اسید استئاریک جامد مومی شکل می‌باشد. 

 

اسید استئاریک در چربی‌های حیوانی بیشتر از چربی‌های گیاهی موجود است.

 

کاربرد های اسید استئاریک

 

اسید استئاریک در ساخت شمع، پلاستیک، مکمل‌های غذایی، پاستیل‌ های روغنی و مواد آرایشی، و همینطور برای نرم کردن لاستیک، بسیار مفید و سودمند است .

از اسید استئاریک برای سخت کردن صابون‌ها، مخصوصا صابون هایی که با روغن نباتی ساخته می‌شود، استفاده می‌شود.

 

کاربرد اسید استئاریک در شیمی ساختمان

 

اسید استئاریک به عنوان یک ترکیب جداکننده، در هنگام ساخت گچ‌های ریخته گری از یک قطعه قالب گچی و یا از آشغال و پسمانده قالب استفاده می‌کنند، و نیز در مواقعی که قالبی با استفاده از یک خاک رس جلا داده شده اصلی ساخته می‌شود. برای این کاربرد، پودر اسید استئاریک در آب حل شده و محلول حاصل بر روی سطحی که باید از قالب ریخته گری جدا شود، کشیده می‌شود. واکنش این ترکیب با کلسیم موجود در گچ، به شکل گیری یک لایه نازک از استئارات کلسیم منجر می‌شود که به صورت یک عامل رها شونده عمل می‌کند.

استرهای اسید استئاریک با اتیلن گلیکول، گلیکول استئارات و گلیکول دی استئارات، برای ایجاد یک تأثیر مروارید گونه در شامپوها، صابون‌ها، و سایر محصولات آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد به محصولات ذکر شده در حالتی که به صورت مذاب هستند، افزوده می‌شوند و به آنها اجازه داده می‌شود که تحت شرایط کنترل شده کریستالیزه یا متبلور بشوند .

در کارهای مرتبط به آتش، اسید استاریک اغلب برای پوشاندن توسط پودرهای فلزی از قبیل آلومینیم و آهن مورد استفاده واقع می‌شود. این فرایند از طریق جلوگیری از اکسیداسیون، اجازه می‌دهد که ترکیب حاصل شده برای مدت زمان طولانی تری ذخیره شود.

اسید استاریک همراه با قند (شکر) ساده یا به همراهی شربت ذرت به عنوان یک سخت کننده در آب نبات‌ها استفاده می‌شود. مانند آب نباتهای حاوی ویتامین C که  در درمان علایم سرماخوردگی و بیماری‌های دیگر مورد استفاده هستند.

اسید استئاریک به همراه روی و به عنوان استئارات روی، به صورت پودر باد زننده یا آهار زننده بر روی انواع کارت استفاده می‌شود، تا انتقال و جنبش کارت‌ها به راحتی صورت بپذیرد.

اسید استئاریک یکی از معمولترین و پرکاربردترین لوبریکان‌ها یا روان کننده‌ها در طی تزریق به قالب و تحت فشار قرار دادن پودرهای سرامیکی می‌باشد.

اسید استئاریک به عنوان یک اپی لیم epilame (یا مانع یا سد روی فیلم) نیز آماده می‌شود .این ماده به سطح فیلم افزوده می‌شود تا دقت اجزای مکانیکی آن را بیافزاید و از تغییر خواص سطحی آن جلوگیری کند و گسترش (و یا خزش) آن را کاهش دهد . این قبیل فیلم‌های حاوی روان کننده متعاقبا کاربردی خواهند شد.

 

فروش اسید استئاریک

اسید استئاریک در کیسه های 25 کیلوگرمی به فروش می‌رسد، برای اطلاع از قیمت تماس حاصل فرمایید.

 

آنالیز اسید استئاریک

 

برای مشاهده آنالیز روی آنالیز اسید استئاریک کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :