54571_021

سوربات پتاسیم

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

سوربات پتاسیم | نگین تجارت پیام

 

 

 

 

Potassium sorbate
cas number:24634­61­5

سوربات پتاسیم با فرمول شیمیایی: C6H7KO2

 

شکل ظاهری سوربات پتاسیم: ماده‌ای نمکی بی‌رنگ می‌باشد.

 

سوربات پتاسیم یک ماده شیمیایی و ضدکپک است و به‌طور طبیعی در برخی توت‏ ها وجود دارد. سوربات پتاسیم نمکی بی‌رنگ است که در آب حل می‌شود. در صنایع غذایی به‌عنوان یک نگهدارنده کاربرد دارد.

 

از سوربات پتاسیم جهت جلوگیری از کپک قارچی و تخمیر شدن در پنیر، ماست، فرآورده ‏های گوشتی و فراورده‏ های آردی مانند کیک و کلوچه به کار می‏رود همچنین در نوشابه‏‌ها نیز استفاده می‏شود. کاربرد اصلی آن در صنایع غذایی جهت افزایش عمر مفید محصول می باشد.

 

سوربات پتاسیم نگهدارنده در مقادیر مجاز سمی نبوده و در  PH کمتر از شش بهترین اثر خودرا نشان می‌دهد. غلظت ضد میکروبی مؤثر سوربات در مواد غذایی 0/3ـ0/50 درصد است.

 

 مطالعات مشخص کرده است که نقطه هدف این نگهدارنده در سلول میکروبی، آنزیم‌های دارای سولفیدریل، سیستم فسفوریلاسیون اکسیداتیو و سیستم تنفسی سلول است سوربات‌ها علاوه بر باکتری، از جوانه زدن اسپورها و رشد سلول‌های رویشی نیز جلوگیری می‌کنند.

 

کاربرد سوربات پتاسیم در صنایع غذایی

 

سوربات پتاسیم در صنایع غذایی به‌عنوان یک نگهدارنده کاربرد دارد و جهت جلوگیری از کپک قارچی و تخمیر شدن در پنیر، ماست، فرآورده‏ های گوشتی و فراورده‏ های آردی مانند کیک و کلوچه به کار می‏رود. همچنین در نوشابه‏ نیز استفاده می‏شود. کاربرد اصلی آن در صنایع غذایی جهت افزایش عمر مفید محصول است. در تولید پنیر، مربا، محصولات نانوایی، نوشیدنی‌ها، کره نباتی، سوسیس خشک و غیره استفاده می‌شود. محلول نسبتاً غلیظ این نمک مخمرها را منهدم می‌کند.

 

فروش سوربات پتاسیم

 

برای مشاهده آنالیز سوربات پتاسیم اینجا کلیک کنید.


ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :