54571_021

سولفونات منگنز

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

سولفات منگنز | نگین تجارت پیام

 

 

 

casnumber:10034-96-5.

manganese sulfate

فرمول شیمیایی سولفت منگنز: MnSO4

شکل ظاهری سولفات منگنز: پودر جامد و به رنگ صورتی کمرنگ.

 
سولفونات منگنز نقش ضروری در عمل تنفس گیاه دارد و باعث فعال شدن آنزیم هایی مانند نیتریت ردوکتاز می‌شود.

علامت کمبود منگنز بروز زردی  بین رگبرگ ها در برگ های پیر است.

 

 

کاربرد سولفونت منگنز

 


به دلیل خصوصیات ثابت کنندگی گوگرد ، اکسیژن‌زدائی و آلیاژ سازی سولفونات منگنز ، برای تولید آهن و فولاد ضروری است. فولادسازی ، ازجمله بخش تولید آهن بیشترین مقدار منگنز داخلی را نیاز دارد که اخیرا" بین 90% تا 85% مقدار منگنز مورد نیاز است. از بین کاربردهای مختلف دیگر منگنز ، منگنز بخش اصلی فرمولهای فولاد ضد زنگ ارزان قیمت و آلیاژهای آلومینیم پرکاربرد را تشکیل می‌دهد.

از اکسید منگنز ، در انواع پیل‌های خشک استفاده می‌شود. هیچ گونه فن‌آوری عملی برای جایگزینی مواد دیگر به جای منگنز یا استفاده از مقادیر داخلی و سایر ذخائر جهت خودکفایی آمریکا نسبـت به کانی منگنز سایر کشورها وجود ندارد.

 

 

نقش بیولوژیکی منگنز

 


منگنز ، ماده غذایی است که وجود آن به مقدار کم برای تمامی گونه‌هایی حیات و ضروری می‌باشد. رده‌های آنزیمهایی که عوامل مشترک منگنز دارند، بسیار گسترده است .

 

ترکیبات


به پرمنگنات پتاسیم بلورهای کاندی هم می‌گویند، به‌علت خصوصیاتت اکسیداسیون پرمنگنات پتاسیم ، یک معرف آزمایشگاهی متداول است و بعنوان یک داروی محلی کاربرد دارد؛ از دی‌اکسید منگنز در پیلهای خشک استفاده میشود و نیز می‌توان از آن برای کلر زدایی شیشه‌هایی که با مقادیر کمی آهن ، سبز رنگ شده‌اند، استفاده نمود. ترکیبات منگنز عامل رنگ ارغوانی است و می‌توان شیشه‌ها را ارغوانی کرد. علاوه بر این‌ها ، از دی‌اکسید منگنز برای تولید اکسیژن ، کلر و رنگهای سیاه جامد استفاده می‌شود.

 

 

 

روش تولید سولفات منگنز

 

 

 

 

برای تولید سولفات منگنز از اسید سولفوریک و دی اکسید منگنز استفاده می‌شود، دی اکسید منگنز با استفاده از کوره در دمای 900 درجه سانتی گراد با استفاده از گرافیت در اسید سولفوریک حل می‌شود. گرافیت به عنوات کاهنده استفاده می‌شود. سپس ماده تولید شده را تصفیه و تبخیر می‌کنند تا سولفات منگنز تولید شود.

 

 

فروش سولفات منگنز

 

 

سولفات منگنز در کیسه های 25 کیلوگرمی به فروش میرسد.

 

آنالیز سولفات منگنز

 

برای مشاهده آنالیز سولفات منگنز کلیک کنید.


ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :