54571_021

سولفونات منگنز

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

سولفات منگنز

 

 

 manganese sulfate

فرمول شیمیایی سولفت منگنز: MnSO4

شکل ظاهری سولفات منگنز: پودر جامد و به رنگ صورتی کمرنگ 
سولفونات منگنز نقش ضروری در عمل تنفس گیاه دارا و باعث فعال شدن آنزیم هایی مانند نیتریت ردوکتاز می‌شود.

علامت کمبود منگنز بروز زردی و بین رگبرگ ها در برگ های پیر است.

 

کاربرد سولفونت منگنز


به دلیل خصوصیات ثابت کنندگی گوگرد ، اکسیژن‌زدائی و آلیاژ سازی سولفونات منگنز ، برای تولید آهن و فولاد ضروری است. فولادسازی ، ازجمله بخش تولید آهن بیشترین مقدار منگنز داخلی را نیاز دارد که اخیرا" بین 90% تا 85% مقدار منگنز مورد نیاز است. از بین کاربردهای مختلف دیگر منگنز ، منگنز بخش اصلی فرمولهای فولاد ضد زنگ ارزان قیمت و آلیاژهای آلومینیم پرکاربرد را تشکیل می‌دهد.

از اکسید منگنز ، در انواع پیل‌های خشک استفاده می‌شود. هیچ گونه فن‌آوری عملی برای جایگزینی مواد دیگر به جای منگنز یا استفاده از مقادیر داخلی و سایر ذخائر جهت خودکفایی آمریکا نسبـت به کانی منگنز سایر کشورها وجود ندارد.
نقش بیولوژیکی منگنز
منگنز ، ماده غذایی است که وجود آن به مقدار کم برای تمامی گونه‌هایی حیات ، ضروری می‌باشد. رده‌های آنزیمهایی که عوامل مشترک منگنز دارند، بسیار گسترده است .
ترکیبات
به پرمنگنات پتاسیم بلورهای کاندی هم می‌گویند، به‌علت خصوصیاتت اکسیداسیون پرمنگنات پتاسیم ، یک معرف آزمایشگاهی متداول است و بعنوان یک داروی محلی کاربرد دارد؛ از دی‌اکسید منگنز در پیلهای خشک استفاده میشود و نیز می‌توان از آن برای کلر زدایی شیشه‌هایی که با مقادیر کمی آهن ، سبز رنگ شده‌اند، استفاده نمود. ترکیبات منگنز عامل رنگ ارغوانی است و می‌توان شیشه‌ها را ارغوانی کرد. علاوه بر این‌ها ، از دی‌اکسید منگنز برای تولید اکسیژن ، کلر و رنگهای سیاه جامد استفاده می‌شود.

 

فروش سولفات منگنز

 

سولفات منگنز در کیسه های 25 کیلوگرمی به فروش میرسد.

برای مساهده آنالیز سولفات منگنز اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :