43694_021

متیل اتیل کتون

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

متیل اتیل کتون|MEK

 

 

 

 

Methyl Ethyl Ketone

فرمول شیمیاییی متیل اتیل کتون: C8H18O6

چگالی: 0.8050 g/cm3 

نقطه جوش متیل اتیل کتون: 79.6 درجه سانتی گراد.

نقطه ذوب متیل اتیل کتون: 86- درجه سانتی گراد. 

اسامی مترادف با متیل اتیل کتون: متیل استون،پروپانون، متیل استون می‌باشد.

شکل ظاهری متیل اتیل کتون: مایع بی‌رنگ میباشد.

متیل اتیل کتون (MEK) یک ترکیب پایدار با نقطه جوش پایین اشتعال پذیر می‌باشد.

متیل اتیل کتون حلالی قوی بوده و خیلی سریع تبخیر می شود و در سیستم تولید رنگ و لاک‌ها بکار می‌رود. متیل اتیل کتون خواص ویژه‌ای دارد چرا که محلول آن وسیکوزیته پایینی داشته و دارای جرم حجمی پایینی است که سبب می شود حجم زیادی از پوششهای رقیق کننده را در واحد وزن نسبت به حلالهای سنگین تر تولید کند. متیل اتیل کتون یک ماده آلی است و در گروه هیدروکربنهای اکسیژن دار قرار می گیرد.

 

کاربرد اتیل متبل کتون|MEK

 

متیل اتیل کتون یکی از حلالهای ارزان در محدودة جوش بوده و از لحاظ قیمت و عملکرد با اتیل استات به عنوان حلال برای نیترو سلولز قابل رقابت است

متیل اتیل کتون به طور وسیعی و با تنوع زیاد در سیستمهای پوشاننده مورد استفاده قرار میگیرد.

متیل اتیل کتون حلالی برای لاک بوده و یک کاربرد ارزشمند آن به عنوان حلال در پلی یورتان کائوچوی نیتریل نئوپرن که اساس سیمانهای صنعتی است، میباشد.

 متیل اتیل کتون خواص ویژهای دارد چرا که محلول آن وسیکوزیته پایینی داشته و دارای جرم حجمی پایینی است که سبب می شود حجم زیادی از پوششهای رقیق کننده را در واحد وزن نسبت به حلالهای سنگین تر تولید کند. همین طور میتواند بدون از دست دادن خواصش با هیدروکربنها اختلاط پیدا کند.

 متیل اتیل کتون  به عنوان یک deuaxing agen در تصفیة روغن های روان کاربرد دارد.

متیل اتیل کتون حلالی برای چسبها، چسب‌های رابری،مرکب چاپ، رنگبرها و محلولهای تمیز کننده می‌باشد.

در استخراج روغنهای گیاهی، چربیها، روغن و موم و رزینهای طبیعی از نفت خام و در پالایشگاه‌ها برای جداسازی آزئوتروپها متیل اتیل کتون بکار می رود.

متیل اتیل کتون به عنوان ماده‌ای حد واسط برای تهیه کاتالیست‌ها، معطر کننده‌ها، معطر کنندةآنتی اکسیدانتها و در تولید اتیل نرمال آمیل کتون، نیز به عنوان عامل جداسازی برای تولیدات پلی استر تقویت شدة قسمتهای پشم شیشه برای ماشینها، کشتیها، وسایل نقلیه و تانکهای نگهداری مواد شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرد.

علاوه بر مواد طبیعی،پلاستیکها و رزینها هم می توانند در متیل اتیل کتون حل شوند مثلاً رزینهای استری نیتروسلولزها، سلولز استاتها با وزن مولکولی پایین،متیل سلولز،اپوکسی رزین پلی وینیل استات، پلی وینیل کلراید/ استات مخلوط شده با پلیمر آن،رزینهای سولفون آمید، رزینهای سیکلوهگزان، رزینهای آکریلیک، پلی استایرن،پلی یورتان و رابرهای کلرینه همگ در متیل اتیل کتون قابل حل شدن هستند.

 

 فروش متیل اتیل کتون|MEKمتیل اتیل کتون در بشکه های 165 کیلوگرمی به فروش می‌رسد.

برای مشاهده آنالیز متیل اتیل کتون اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :