54571_021

سدیم تری پلی فسفات STPP

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

سدیم تری پلی فسفات STTP

 
sodium tripolyphosphate
فرمول شیمیایی سدیم تری پلی فسفات : Na5P3O10

چگالی سدیم تری پلی فسفات: 1.62 g/cm³

 درجه خلوص : ۳۷% و ۵۷%

اسامی مترادف با سدیم تری پلی فسفات: تری پلی، تری پلی پودر,STPP ، tripoli powder,STPP 

شکل ظاهری سدیم تی پلی فسفات: پودر سفید رنگ.

سدیم تری پلی فسفات یا STPP در دو نوع غذایی و صنعتی دارد.

 

سدیم تری پلی فسفات یک پلیمر معدنی چند وجهی است که کاربرد بسیار وسیعی در صنایع شیمیایی دارد. این پلیمر سنتزی ماده اولیه بسیار مهم برای صنایع پاک کننده به حساب می آید. امروزه تمام پودرهای سنتتیک حاوی ۳۰ تا ۵۰ درصد STPP می باشد که اجزای اصلی و اساسی آنها می باشد.

علاوه بر صنایع شوینده در کاشی سازی ، صنعت، آب و تصفیه آن و نساجی و ….کاربرد زیادی دارد.

 

کاربرد سدیم تری پلی فسفات

 

سدیم تری پلی فسفات یا STPP در دو نوع غذایی و صنعتی با ویژگی های متفاوت متفاوت تولید و مورد مصرف قرار می گیرند. بیشترین مصرف این ماده در کارخانه های تولیدکننده مواد شوینده ، صنایع تصفیه آب ، صنایع غذایی ، صنایع سرامیک سازی معدن ، صنایع تولید کاغذ و صنایع پتروشیمی می باشند.

سدیم تری پلی فسفات  با ایجاد کمپلکس و جدا کردن یونهای فلزی چند ظرفیتی و معلق ساختن و تغییر حالت ذرات ، باعث کاهش سختی آب می شود.

 میزان سمیت STPP بسیار ناچیز بوده و در دمای عادی ۵/۱۴ گرم در لیتر حلالیت دارد. نسبت P2O5 به Na2O در آن ۱٫۶۷ است. STPP  به عنوان نرم کننده در بویلر ها و کاهش سختی آن و جلوگیری از رسوب سختی آن در دیواره بویلر و عامل توقیف کننده و بازدارنده واکنش های شیمیایی در واکنش های آلی و معدنی استفاده می شود. در واکنش های خاص بعنوان یک عامل روان کننده و جلوگیری از لخته شدن مورد استفاده قرار می گیرد. در مواد غذایی به عنوان پایدار کننده به جای نیتریت های سمی استفاده می شود.

در نساجی به عنوان یک عامل پایدار کننده و نرم کننده ثانوی کاربرد دارد ولی عمده مصرف آن در تولید شوینده های سنتتیک است که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد در شوینده ها STPP است. در صنایع کاشی و سرامیک به عنوان روانساز استفاده میشود.

(STP, STPP  یا TPP) یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی Na۵P۳O۱۰ می باشد. این ماده نمک پلی فسفات پنج آنیون است. و در  مقیاس زیاد به عنوان یک جزء از محصولات خانگی و صنعتی ، به خصوص مواد شوینده، تولید می شود.

این ماده در نرم کردن آب و جداسازی مواد به کار می رود و همچنین به عنوان عامل ضد لخته شدن کاربرد دارد.

 

فروش سدیم تری پلی فسفات

 


سدیم تری پلی فسفت در کیسه های 25 کیلوگرمی در نگین تجارت پیام به فروش میرسد، برای اطلاع از قیمت این محصول تماس حاصل فرمایید.

برای مشاهده آنالیز سدیم تری پلی فسفات اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :