54571_021

اتیل استات پتروشیمی

10 / 10
از 1 کاربر

مشخصات کلی

اتیل استات

اتیل استات به شدت قابل اشتعال می باشد.

 اتیل استات به آرامی با رطوبت تجزیه می شود.

اتیل استات بوی میوه ای داشته و مایع بی رنگ می باشد. به راحتی در آب حل می گردد. درجه جوش اتیل استات 77 درجه سانتی گراد دارد.

قرار دادن اتیل استات با NaOH ناتیریم هیدروکسید، به اتانول و ناتریماستات تجزیه می شود. اتیل استات (Ethyl acetate ) یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاپ کم 8857 است. شکل ظاهری اتیل استات ترکیب مایع بی رنگ است. درصد خلوص حداقل 99% در 20 درجه 898/0 درصد آب حداکثر 0/01 % (KF) ضریب شکست آن در 20 درجه 1/3693 درصد وزنی اسیدیته حداکثر 0/01 % رنگ (apha )حداکثر 10 (UV )نقطه جوش 77 درجه سانتی گراد می باشد.

موارد مصرف و کاربرد اتیل استات :

اتیل استات کاربرد های فراوانی دارد :

1-اتیل استات با الکل – استن – کلروفرم و اتر قابل اختلاط می باشد.

2-از اتیل استات در فرمولاسیون مرکب های چاپ – چسب – لاک ها – پاک کننده ها – عطر ها – خوشبوکننده ها – ورنی های الکلی و آب نبات های شفاف و شیشه ای به مقدار زیادی استفاده می شود.

3- از اتیل استات به عنوان حلال برای انواع رزین ها می باشد. اتیل استات نیترات سلولز است که در ساخت محصولاتی از جمله چرم مصنوعی – ورنی – مرکب – سیمان و فیلم عکاسی استفاده می شود.

4-اتیل استات جهت استخراج کامفور ، روغن ها – آنتی بیوتیک ها – رزین ها و صمغ های مختلف مناسب می باشد.

5-اتیل استات در بازیابی اسید استیک از محلول های رقیق آبی مفید بوده و حلال مناسبی برای پلیمریزاسیون آکریلات می باشد.

6-اتیل استات در ترکیبات گسترش پوشش برای چرم مصنوعی می باشد.

7-اتیل استات در برخی لاک پاک کن ها، استخراج کافئین از قهوه و چای، در صنایع غذایی ( شیرینی ها) به عنوان اسانس و در عطرسازی به عنوان حلال ( اتیل استات به سرعت از روی پوست تبخیر شده و تنها ماده عطر بر روی پوست باقی می ماند همچنین پوست واکنش آلرژیک نسبت به آن نشان نمی دهد) کاربرد دارد.

8-اتیل استات به عنوان یک عامل ژلاتین کننده در تولید باروت.

9-اتیل استات به عنوان کمک کننده در تولید کاغذ نمادار و کاغذ پشت نما و به عنوان یک جز پولیش ها مصرف می شود.

10-اتیل استات در صنعت ساختمان در تکنیک تزریق خاک برای تثبیت خاک به عنوان یک پیوند دهنده جهت آب قلیایی عامل مقاوم کردن شیشه مصرف می شود.

11-اتیل استات زمان سخت شدن مخلوط اتیل استات آب شیشه را چنان تنظیم می کند که ممکن است به یک تزریق صمغ مخلوط شیشه سخت کننده در داخل زمین که باید قوی شود یا آب خود را نگهدارد برسیم.

این تکنیک در کار ساختمان سازی برای تقویت و تثبیت کردن گودال ها خندق ها تونل ها بسیار مهم است.

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :